اجرای راهسازی (زیرسازی)

راه‌سازی، عملیات آماده‌سازی جاده‌ای روی زمین با عرضی مشخص است، به‌طوری‌که روندگان یا وسایل نقلیه بتوانند با گذر از آن، از نقطه‌ای به نقطهٔ دیگر برسند.

عملیات اصلی راه‌سازی عبارت‌اند از ساخت اساس، زیراساس و روسازی. جدول‌کاری و نصب علائم راهنمایی و رانندگی هم در ساخت بسیاری از راه‌ها اجرا می‌شود. راه‌سازی، روسازی راه و مهندسی ترابری از جمله تخصص‌های مهم یک مهندس عمران، شناخت طرح و محاسبهٔ زیرسازی و روسازی راه‌هاست. بدین منظور، درس‌های یادشده برای فراگیری مطلبی نظیر طراحی و اجرای راه‌ها شامل مسیریابی، عملیات خاکی، مشخصه‌ها و طرح هندسی راه‌ها در مسیرهای افقی و قائم، مشخصه‌های فنی انواع مصالح راه و لایه‌های مختلف روسازی آن، همچنین روش‌های طرح و اجرای روسازی‌های شنی و آسفالتی و نیز شبکهٔ هاب حمل و نقل زمینی، دریایی و هوایی و برنامه‌ریزی‌ها و مدیریت‌های حمل و نقل ارائه می‌شوند.

راهسازی عملیاتی برای ایجاد یک جاده بر روی زمین بین 2 نقطه با عرض مشخص است که شامل کارهایی مانند زیرسازی، روسازی، قرار دادن جدول و علائم راهنمایی و رانندگی در جاده است. در این مقاله مراحل راهسازی از ابتدا تا انتها توضیح داده می شود.

آزاده راه (freeway) : هيچ مانعی بر سر حركت وسايل نقليه وجود ندارد. راههايي با حداقل چهار خط عبور و حايلهای وسط راه اين راهها بدون تقاطع می باشند.

بزرگ راه (Exqressway) : مسيرهایی باحداقل 4 خط عبور كه حداقل تقاطعات ترافيكی را داشته و بريدگی ها باهم حداقل 2 کیلومتر فاصله دارند.

عمليات خاكی شامل كليه كارهاي لازمه براي تميز كردن بستر و حريمه راه خاكبرداری و خاكريزی خاك، سنگ و يا ساير مصلالح از مسير و محدوده راه در منطقه عمليات طرح می باشد.

بهترین ها از آن شماست!

شرکت پیمانکاری آسفالت و ایزوگام عزیزی توانسته است با ارائه برترین و جدیدترین طرح های دنیا گامی نو در اجرای راهسازی و زیرسازی بردارد و برای همین هم مشتریان ما رضایت کافی را از اجرای طرح ها توسط کادر حرفه ای ما را داشته اند.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

09385209946

اجرای راهسازی نیز مانند اجرای پروژه های دیگر به متخصصانی در این زمینه نیازمند است و شما هرگز نمی توانید به هر شرکت و یا پیمانکاری در این زمینه اعتماد کنید. پیمانکاری آسفالت و ایزوگام عزیزی امروز با کادری حرفه ای و متخصص آماده اجرای عملیات راهسازی در مناطق تهران و کرج می باشد