اجرای آسفالت

آسفالت کاری گرم و سرد توسط شرکت پیمانکاری آسفالت و ایزوگام عزیزی انجام می شود.

آسفالت (به انگلیسی: Asphalt) ماده‌ای ترکیبی است که از مخلوط کردن شن و ماسه و قیر ساخته می‌شود و در ساخت جاده، باند فرودگاه و … به کار گرفته می‌شود. اصلی‌ترین کاربرد آسفالت در ساخت جاده‌ها است (نردیک به 70%)، که در آن از ترکیب شن و ماسه و قیر برای ساخت بتن آسفالتی استفاده می‌شود.

آسفالت با توجه به نحوه کاربرد و اختلاط، به سه دسته آسفالت گرم، آسفالت حفاظتی و آسفالت سرد تقسیم‌بندی می‌شود.

اگر طراحی دقیق و مناسب باشد می توان گفت که خیابان آسفالت شده تا ۲۰ سال به همان صورت اولیه و بدون مشکل باقی می ماند. زیرسازی خیابان می بایست هموار، قرص و محکم باشد و در بستر حمل و نقل شهری واقع شود. به هیچ عنوان استفاده از تن مایه های گیاهی و حیوانی و خاک های سطحی در زیرسازی تجویز نمی گردد.

حدود ۶ تا ۸ میلیمتر از سطح بالایی زیرسازی باید با سنگ ریزه های زبر و در عین حال متراکم پر شود. برای عریض سازی و زیرسازی دوباره خیابان باید مجددا عملیات زیرسازی با سنگ ریزه ها صورت گیرد تا زه کشی محل اجرا با اطمینان بیشتری انجام شود.

آسفالت گرم به آن دسته از آسفالت‌هایی اطلاق می‌گردد که در آن‌ها قیر و مصالح سنگی گرماگرم مخلوط شوند و گرماگرم پخش و متراکم گردند.

بخش قیر در راه‌های خاکی، شنی، آسفالتی و بتنی و بلافاصله پخش سنگدانه بر روی آن، یا قیرپاشی بدون سنگدانه یا استفاده از مخلوط‌های آسفالتی پیش ساخته از نوع دوغاب قیری (اسلاری سیل) یا میکروسرفیسینگ آسفالت حفاظتی نامیده می‌شود. ضخامت این نوع رویه سازی (میکروسرفیسینگ)، حداکثر ۱۲ میلی‌متر در ۲ لایه است که جزء سازه باربر روسازی راه محسوب نمی‌شود و عملکرد ساز ه‌ای ندارد. در آسفالتهای حفاظتی از قیرهای محلول، قیراب ه‌ها یا قیرهای خالص با کندروانی کم استفاده می‌شود.

آسفالت سرد از اختلاط سنگدانه‌ها با قیرهای محلول یا قیرآبه‌ها در دمای محیط تهیه و در همین دما پخش و متراکم می‌شود. سنگدانه‌ها در زمان اختلاط با قیرابه می‌تواند مرطوب باشد ولی با قیرهای محلول، در دمای محیط یا تحت اثر حرارت باید خشک شده باشد. مخلوط‌های آسفالت سرد که با قیرهای محلول غلیظ مانندMC-3000 یا SC-3000 تهیه می‌شود، عملاً مانند آسفالت گرم باید در درجه حرارت ۹۵ درجه سانتیگراد یا بیشتر با قیر مخلوط شده و در محدوده همین دما، پخش و متراکم شود. آسفالت سرد را می‌توان در مسافت‌های زیاد حمل و سپس پخش کرد یا آن را در کارگاه انبار نمود و بعداً مورد استفاده قرار داد.

بهترین ها از آن شماست!

خرید آسفالت مستلزم تشخیص آسفالت با کیفیت از بی کیفیت است. برای خرید آسفالت اگر شناخت کافی از آن ندارید میتوانید با شرکت آسفالت کاری و ایزوگام عزیزی تماس حاصل فرمایید. شرکت اجرای آسفالت و ایزوگام عزیزی بصورت کاملا تخصصی در این زمینه فعالیت میکند و میتواند بهترین مشاور برای خرید آسفالت باشد.

برای اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید:

+98 938 520 9946

مهمترین عاملی که در قیمت آسفالت تاثیرگذار است کیفیت آن میباشد. کیفیت آسفالت هر چه بالاتر باشد در نتیجه قیمت اجرای آسفالت نیز بالاتر خواهد رفت. گذشته از کیفیت عوامل دیگری همچون مقدار آسفالتی که برای آسفالت کاری یک پروژه مورد استفاده قرار میگیرد نیز میتواند در قیمت آسفالت تاثیرگذار باشد.  بهتری قیمت آسفالت را میتوانید از شرکت آسفالت و ایزوگام عزیزی بخواهید، زیرا این شرکت آسفالت کاری بصورت تخصصی در زمینه فروش آسفالت و همچنین اجرای آن فعالیت میکند و به همین دلیل میتواند قیمت های بسیار مناسب و منصفانه ای را ارائه دهد.